Koolivaheaegadel tasub seada sammud noortemajadesse

Oled sa noortemaja igapäevane külastaja või pole hoopiski kunagi noortekas käinud – igal juhul on koolivaheaeg parim aeg selleks, et oma nina noortemaja ukse vahelt sisse pista ja uurida, mida põnevat sa koos oma sõpradega seal teha saad.

Loomulikult ootavad nii meie Kõrgessaare kui Kärdla noortemajad noori enda juurde kogu aeg, kuid koolivaheajad erilised selle poolest, et siis on igaks päevaks planeeritud lõbus tegevus, millest kõigil noorteka külastajatel on võimalik osa saada.

Tagasivaade talvevaheajale Kärdla noortemajas

Vaheaja esimeks nädalaks olid planeeritud piljardi- ja lauajalgpalliturniirid ning noorelt noorele kokkamine, mille raames Johanna Aaslepp õpetas teisi noori küpsetama triibukooki.

triibukook2

Et viimastel talvedel lumega väga kiita pole, siis teisel nädalal said noored proovida, kuidas teha kodustest vahenditest võlu(sula)lund, millest tubastes tingimustes mini-lumememmesid ehitada.  

lumi

Kolmapäeval ootas noori fotojaht, kus pidi lavastama erinevaid stseene noortemaja ruumides.

Neljapäeval oli lauamängupäev, kus kõik soovijad said oma lemmikmänge mängida. Ei saa mainimata jätta, et noortemaja noorte vaieldamatuks lemmikuks on UNO kaardimäng.

lauam2ng

Vaheajale panime magusa punkti pannkoogireedega: iga noor sai maiustada pannkoogi ja moosiga.

Image may contain: one or more people and people sitting

Lisaks oli noortel võimalik kogu vaheaja vältel osaleda vaheajaloosis, millega kogusime sisendit 2018. aasta ANK projekti tegevusteks.  Kes meiega oma häid mõtteid jagasid, said osaleda üllatusauhinna loosimises, mis loositakse välja esmaspäeval, 8. jaanuaril.

No automatic alt text available.

Kõrgessaare noortemaja põnevad vaheajapäevad

Vaheaeg algas mängulahinguga, kus noored said mõõtu võtta lauajalgpallis ning piljardis, samuti õhuhokis ning koroonas.

lauajalka

Nädal jätkus seikluspäevaga, kus paaris tuli läbida rada erinevate ülesannetega. Viimaste seas oli nii füüsilisi kui ka nutikust vajavaid ülesandeid, samuti oli oluline teha tiimitööd.

seiklus

Reedeks oli plaanitud aastalõpu matk looduses, kuid halva ilma tõttu jätsime matka ära. Selle asemel otsustasime hoopis filmi vaadata, mille kõrvalt ei puudunud ka soe tassike teed ning mõnus küpsiseamps.

Uus aasta algas korraliku tantsumaratoniga, kus noored said end tõeliselt välja elada.

Kolmapäeval küpsetasime vahvleid.

Neljapäeval toimus filmimaraton ning reedel panime punkti lauamaänguõhtuga.

Samuti toimus terve vaheaja vältel suur mõõduvõtmine rallimängus. Hiiumaa Ralliklubi laenas Kõrgessaare noortemajale rallistimulaatorit, mille peal oli võimalus tunda end tõelise rallisõitjana. Mäng oli populaarne nii poiste kui ka tüdrukute seas.

Selleks korraks on vaheaeg läbi, kuid vähem kui kahe kuu pärast, 26.02.-04.03. koolivaheajal, ootame kõiki noori taas juba uutest põnevatest sündmustest osa saama.

-Kirjutasid Vivian Kõrgessaare noortemajast ja Liisa Kärdla noortemajast